Scroll to top

Sakarya SEO Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

Günümüzde web siteleri için olmazsa olmazlardan biri olan SEO’nun açılımı Search Engine Optimization olarak karşımıza çıkar. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmalar olan SEO, site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Eğer SEO çalışmaları ile arama motorlarında daha üst sıralara çıkılmak isteniyorsa hem site içi hem de site dışı SEO çalışmalarının yapılması gerekir. Sakarya SEO hizmetleri olarak web siteleriniz için SEO çalışmaları yaptığımızı ve bizimle sahip olduğunuz web sitelerinde daha başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi belirtmek isteriz. Firmamız, siz müşterileri için alanında uzman ve deneyimli bir kadro ile hizmet verir ve bunun yanında çözüm odaklı hizmetleri ile yardımcı olmaya çalışır.

Sakarya SEO firması olarak sizlere geniş kapsamlı hizmetler veren firmamız, yılların verdiği bilgi birikimi ve deneyim ile siz müşterilerine yardımcı olur. Web siteleriniz arama motoru standartlarına uygun şekilde yapılandırılır ve tamamen SEO kurallarına uygun bir şekilde internet üzerinde yer alır. Siz de web siteleriniz ile kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde etmek ve bunun yanında web sitenizi daha popüler bir hale getirmek için hemen Sakarya SEO uzmanı olarak sektörde ün salmış firmamıza gelin ve bizimle profesyonel çözümler elde edin. Yapmanız gereken bir an önce firmamıza gelmek ya da bizi arayarak SEO hizmeti talep etmek kadar kolaydır.

Sakarya SEO Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

SEO nedir?

Search Engine Optimization olarak bilinen SEO Türkçe anlamı ile arama motoru optimizasyonu şeklinde tanımlanır. Web sitelerinin belirli standartlara uygun olarak yapılandırılması SEO olarak bilinir ve eğer Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmek için web sitelerine uygulanması gereken bir çalışma sürecidir. SEO kurallarına göre yapılandırılmış olan bir web sitesi, kullanıcılar tarafından yapılan arama sonuçlarında ilk sayfalarda çıkmayı başarır. Bunun yanında arama motorlarının görseller kısmında da aynı şekilde etkili bir SEO ile ilk sıralarda çıkmak mümkün olur.

SEO Şirketime Nasıl Katkı Sağlar?

SEO çalışmaları her şeyden önce şirketinizin bulunduğu sektöre göre farklılıklar gösterebilir. Ancak şirketiniz için sağladığı yararlar hemen hemen aynıdır. Şirketler yer aldığı sektör içerisinde ürün ve hizmet satışı yapar ve bunun yanında hemen her şirketin bir web sayfası vardır. Ancak ihtiyaç duyulan hizmetlere ulaşmak için arama motorlarında etkili bir konumda yer almak önemlidir. Eğer kullanıcılar arama motoru üzerinden bulunduğunuz sektör ile ilgili bir arama yaparsa ve satışını yaptığınız bir ürünü almak istiyorsa öncelikle sizlere ulaşması gerekir. İşte bu tam olarak SEO çalışmaları ile mümkün olur.

Genel olarak bakıldığında SEO çalışmaları şirketlerin ürün ve hizmet satışında önemli bir artış meydana getirir. Bunun yanında şirketin popülaritesini artırır ve daha geniş kitleler tarafından bilinmesine yardımcı olur. Ayrıca SEO çalışmaları ile arama motorlarında ilk sayfalarda ya da sıralarda çıkmak şirketinizin oldukça uygun fiyatlar ile reklamını yapmanızı sağlar. Yani SEO çalışmaları şirketler için bir reklam aracı olarak da görülebilir. Diğer yandan hedef kitleniz içerisinde henüz ulaşamadığınız kişilerin sizi öğrenmesini sağlar. Arama motoru aracılığı ile varlığınızdan haberdar olan ziyaretçiler, satışını yaptığınız ürün ya da hizmetlere ihtiyaç duyması halinde tekrar web sitenizi ziyaret edebilir.

Şirketim İçin SEO Yaptırmalı Mıyım?

Aslında bu sorunun cevabı tam olarak bulunduğunuz sektördeki amaçlarınız ile doğru orantılıdır. Eğer sektör içerisinde daha geniş kitlelere ulaşarak ürün ve hizmet satışında artış meydana getirmek istiyorsanız ve genel olarak ürünlerinizi web siteniz üzerinden alıcılara ulaştırıyorsanız, SEO yaptırmanız da her zaman için fayda vardır. Günümüzde şirketler sahip oldukları web sitelerinin reklamlarını gerektiği kadar yapamaz. Sadece katalog el ilanları ya da sosyal medya üzerinden bu adresleri müşteri tarafına ulaştırabilirler. Ancak SEO ile arama motorları üzerinde yapılan sektörünüz ile ilgili her arama sizi müşterilerinizin karşısına çıkarabilir. Bu yüzden SEO yaptırmak bir şirketin farkındalık yaratması ve bunun yanında satış oranlarını artırması açısından önemli bir konumda yer alır.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO, geniş kapsamlı bir çalışma sürecidir ve bunun yanında oldukça fazla detaya sahiptir. Ancak web sitelerine uygulanmasının ardından arama motorlarında ön sıralarda çıkmak ve web sitesinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak mümkün olur. Son yıllarda mobil cihazların da yaygınlaşması ile internete girme oranında oldukça büyük bir artış meydana gelmiştir. Kullanıcılar artık merak ettikleri her şeyi internete sormak ya da ihtiyaçlarını aynı şekilde internetten karşılamaktadır. Eğer siz de bu büyük pastadan pay almak ve web sitenizin çok fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesini istiyorsanız, bir an önce SEO yaptırmanız gerekir.

SEO Konusunda Garanti Veriyor Musunuz?

Sakarya SEO olarak bu konuda garanti vermediğimizi belirtmek isteriz. Çünkü sektör bünyesinde pek çok farklı web sitesi için SEO çalışmaları yapılır. Ancak bunlar arasında en istikrarlı ve yapılan işin takibinde olan web siteleri öne çıkar. SEO ile başarı elde etmek için arama motorlarının en çok önem verdiği konu genelde web sitesinin her an güncel kalmasıdır. Yani güncel kalan web sitelerinin Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında başarı elde etmesi mümkündür. Buna rağmen garanti vermek çoğu zaman için zor olur.

Sakarya SEO Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti

SEO Uzmanı/Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • SEO ajansı seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken tercih edilecek şirketin profilini incelemek ve bulunduğunuz sektöre ne kadar hakim olduğunu öğrenmektir.
 • Ajansın sürekli sizinle iletişim halinde kalması ve gereken konularda destek sağlaması önemlidir.
 • Bunların yanı sıra arama motorlarında en güncel algoritmaları takip eden bir ajans olmasında fayda vardır.
 • Ajans yer aldığınız sektör ile ilgili doğru anahtar kelime analizi yapabilmelidir.
 • SEO konusunda garanti veren bir ajans ile çalışmak pek de doğru olmaz.
 • Ajans tam olarak ne istediğinizi anlamalı ve aynı zamanda sektör içerisindeki hedeflerinizi kavramalıdır.

SEO Analiz Süreci

SEO çalışmaları sonrasında bazı analizler ile web sitesinin son durumuna bakılması gerekir. Bu süreç SEO analizi olarak adlandırılır ve bu süreç içerisinde ilk olarak yapılması gereken web sitesinin Google’daki görünürlüğü araştırmaktır. Bunun yanında URL ve meta gibi açıklamaların da kontrol edilmesi ve açıklamaların doğru bir şekilde yapıldığından emin olunması gerekir. Web sitesinde yer alan içeriklerin gerek sayfa ana başlıkları gerekse de alt başlıklarının kontrol edilmesinde fayda vardır. Web sitesinin hızı, backlinkler ve görsellere ait URL’lerin de kontrol edilmesi yine analiz sürecinin bir parçası olarak karşımıza çıkar.

SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

SEO çalışmaları belirli ücretler karşılığında yapılır, ancak her web sitesi için aynı fiyattan bahsetmek mümkün olmaz. Web sitesi fiyatları için web tasarım hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. SEO hizmetlerinde fiyatları etkileyen bazı unsurlar vardır. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Anahtar kelime aramalarında Google sonuçlarının sayısı
 • Web sitesinin yaşı
 • Web sitenin WordPress alt yapısı ile kurulu olup olmaması
 • Web sitenin hedeflenen kelimede bulunduğu sırası
 • Arama motorlarında hedeflenen konum
 • Sektör içi rekabet oranı
 • Ödemenin nasıl yapılacağı
 • Teslimat süresi
 • SEO şirketinin referansları ve uzmanlık derecesi

SEO Ücreti Ne Kadardır?

Eğer siz de web siteleriniz için yaptırmak istediğiniz SEO hizmetleri konusunda net bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız, hemen SEO Uzmanı Sakarya firmamız ile iletişime geçebilir ve gerekli incelemelerin ardından daha kesin bir fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Site İçi ve Site Dışı SEO

SEO çalışmaları kendi içerisinde iki farklı gruba ayrılır ve bunlar site içi SEO ve site dışı SEO olarak karşımıza çıkar. Farklı şekillerde uygulamaya aşınan bu çalışmalar, her zamanki gibi arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etmek içindir. Peki, site içi ve site dışı SEO teknikleri nelerdir? Bunlara bakalım.

Site İçi SEO Teknikleri

 • Anahtar kelimeler
 • Site hızı
 • İç bağlantılar
 • SEO uyumlu URL yapıları
 • Başlık ve H1 ve H2 kullanımı
 • Görsel içerikler
 • Anahtar kelimelerin içeriklerde kullanılma oranı
 • Mobil uyumluluk
 • Dış bağlantılar
 • Yazılı içeriklerin uzunluğu

Site Dışı SEO Teknikleri

 • Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlar
 • Çeşitli forumlarda aktif olma
 • Farklı sitelerde konuk yazarlık yapılması
 • Google tarafından sunulan araçlardan yararlanma
 • Ücretsiz ve çok sayıda paravan blog açma
 • Uygun sayıda backlink çalışmaları yapma
 • Video paylaşım sitelerini aktif olarak kullanma

Siz de web sitelerinizde kaliteli ve profesyonel bir SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız, sizlere bu konuda uzman ekibi ile hizmet veren SEO Sakarya firmamızı tercih edebilir ve bizimle kısa süre içerisinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir