Scroll to top

FACEBOOK REKLAMLARI İLE ZİRVEDE OLUN!

Reklamlarınızın en doğru hedef kitleye ve bölgeye ulaşması için en doğru stratejiyi uygulayarak reklamlarınızı facebook platformunda yayınlıyoruz.

Facebook Reklamları

Facebook reklamları, geleneksel reklam türlerine ve reklam uygulamalarına bakış açısını kökünden değiştiren bir darbe vurarak, reklam sektöründe kendine büyük bir alan yaratmıştır. 2018 rakamlarıyla dünyada 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcıya sahip olan facebook, neredeyse dünyanın yarısına hakim olan bir küresel güç haline gelmiştir. Modern teknolojinin sınırlarını giderek geliştirmesi, iletişim araçları bakımından da önüne geçilemez bir hızda yükselişe sebep olmuştur. Bunun sonucu olarak, günümüzde hemen herkesin sahip olduğu cep telefonları yaygınlaşmış, dünya neredeyse telefonların içine hapsolacak derecede küçülmüştür. Artık hem ticari yaşam hem de günlük yaşamın koşulları internet üzerinden düzenleniyor demek çok doğru bir söylemdir. Bu gidişle çok kısa zaman içerisinde özel yaşam ve toplum yaşamı internet üzerinden şekillenecektir.

Facebook reklamları tam da bu amaca hizmet ederek, herkesin tanınma ve tanıtma sınırlarını akıl almaz derecede genişletmeye vesile olmaktadır. Kullanıcılarının neredeyse % 70’e varan oranda mobil uygulamalara ilgi göstermesi sebebiyle, reklamların görüntülenme ve takip edilirlik oranı her geçen gün daha da yükselmektedir. Klasik reklam anlayışında hazırlanan reklamlar, olağanüstü yüksek bütçeler ve uzun süren çalışmalarla hazırlanabilmektedir. Birçok reklam tasarımı ise hedef kitleye tam olarak ulaşamadan etkisini kaybetmektedir Bu sebeplerle, doğru planlanmış reklam tasarımları ile firma veya şahısların, facebook reklamları vasıtasıyla gerçek hedef kitleye ulaşması sağlanmaktadır. Dijital çağda daha etkili bir yöntemle aynı etkiyi verebilmek, en azından günümüzde mümkün değil gibi görülüyor.

facebook reklamlari

Facebook Reklam Uygulamaları

Facebook reklamları birçok farklı yöntem kullanılmasına olanak sağlayarak, en etkili reklam tarzının oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Böylece her bir yöntem farklı uygulamalarla, varılmak istenen hedefe ve reklamın amacına uygun mecralara ulaşılmasına vesile olmaktadır. Bu yöntemler incelendiğinde,

  • Gönderileri öne çıkarma
  • Sayfa tanıtımı
  • Kullanıcıyı sitenize çekme
  • Uygulama yükleme
  • Sitenizdeki dönüşümleri artırmak
  • Etkinlik duyurma
  • Etkileşimi artırma

Uygulamaların istenilen sonuçlara ulaşabilmesi için mutlaka dijital medya uzmanlarından görüş alınmalı ve reklamın tüm unsurlarıyla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak için, profesyonel tasarımlara önem verilmelidir. Böylece klasik reklamlardan elde edilecek faydanın kat be kat üzerinde bir tanıtım sağlanabilmektedir.

Facebook reklamları hakkındaki uygulamaları biraz daha açıp etkili yönlerini araştırdığımızda olağan üstü etkiye sahip yöntemler olduğu görülmektedir. Sponsorlu içerik olarak adlandırılan gönderileri öne çıkarma, kişisel sayfanızda paylaştığınız bağlantı veya görselleri, hedef kitlenizin ana sayfasına düşürme şeklinde yapılan uygulamadır. Etkili bir yöntem olarak özellikle, gündemde yer alacağına inanılan kampanya türü tanıtımlarda kullanılmaktadır. Sayfa tanıtımı ise kullanıcıların görsellerinizi beğenmesi ve tıklaması ile oluşturulan bir tanıtım yöntemidir. En etkili şekilde kullanılan yöntem olarak değerlendirilmektedir. Kullanıcıyı sitenize çekme yöntemi ise akıllıca tasarlanmış reklam sayfaları vasıtasıyla daha çok kişi tarafından fark edilmeyi sağlamaktır. Tüm yöntemleri özümseyerek yerli yerinde kullanılması durumunda, hedef kitlenize çok kısa sürede ulaşma ve gittikçe daha tanınır olma seviyeniz yükselmektedir.

Facebook reklamları kullanım kolaylığı sebebiyle cep telefonlarına uyarlanan mobil uygulamalarda çok etkili olmaktadır. Sürekli yinelenen reklamlar, hedef kitlenizde olmasa bile muhtemel müşteri kitlesi oluşturarak reklamın verimini artırmaktadır. Şöyle ki; parfüm reklamı yapan bir siteniz var ve kullanıcı başka bir siteyi ziyaret ederken sizin sitenize de tıkladı. Kullanıcı hangi farklı siteden gezintisine devam ederse etsin, reklamlarınız kullanıcının girdiği tüm sitelerde görülmeye devam eder ve akılda kalıcılık adına önemli bir etki sağlar. Facebook reklamları sürekli gündemde kalabilme, en geniş hedef kitlesine ulaşabilme, firma kurumsallığını artırma, gibi faydalar sağlamaktadır. Birçok ürün ve hizmet sunumlarında direkt olarak ciro artışına katkı sağlar.